• ŠKD: Deň matiek

• Tradičný Slávnostný Galaprogram venovaný všetkým mamičkám, sa po dlhej prestávke opäť dočkal svojej premiéry 8. mája 2022. Celý program sršal láskavým humorom, detskou snahou, radosťou a úprimným dojatím mamičiek, babičiek, ale aj oteckov, ktorí odchádzali spokojní a svoje ratolesti dosýta vyobjímali a vybozkávali. Fotky dokumentujú veľkú a rozsiahlu spoluprácu ŠKD, detí, školy, mesta (ďakujeme) a našich milých rodičov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú krásnu akciu.

• Makrofotografia

• Na Slovensku sa Deň Matiek oslavuje druhú májovú nedeľu. Žiaci 8.D triedy posielaju všekým maminám farebnú, voňavú makro kvetivovú krásu k ich sviatku. Na hodine výtvarnej výchovy sme sa venovali makrofotografii. Ide o fotografovanie z veľmi blízkej vzdialenosti. Projektovaný obraz je rovnako veľký ako je veľkosť fotografovaného subjektu. Žiakom sa páčila táto aktivita a mnohým sa podarili majstrovské kúsky.

• Bádateľ vodného biotopu

• Na hodine biológie v piatom ročníku (5.E) sa žiaci venovali spoznávaniu vodného biotopu. Keďže naša škola sídlí v blízkosti najdlhšej rieky Slovenska, chlapci podnikli vychádzku k jej brehom. Pozorovali prebúdzajúcu sa fanu a flóru jarného obdobia. Vychádzka a pozorovanie dali zaklad pre individuálne projekty. Ich rôznorodé, kreatívne a hravé spracovanie si zaslúži zverejnenie na školskom webe. Dobrá práca, chlapci! Onedlho nás čaká vychádzka na polia, lúky a pasienky ako aj vyhotovenie herbára. Už teraz sa teším na Vaše botanické skvosty. Silvia Hill