• Školský psychológ

• Mgr. Zuzana Bušová

email: psycholog@sedmicka.eu

V tomto období školská psychologička poskytuje podporu rodičom telefonicky alebo mailom.

Konzultácie u školskej psychologičky je potrebné si dohodnúť vždy vopred telefonicky na sekretariáte školy (032 74 35 537) alebo mailom (psycholog@sedmicka.eu).

Školský psychológ vykonáva nasledujúce činnosti:

• Konzultačno-poradenské služby žiakom, rodičom a učiteľom.
        • Pomoc pri predchádzaní vzniku problémov, riešení už vzniknutých problémov, zmierňovaní následkov takých problémov.
        • Poskytuje odbornú psychologickú starostlivosť žiakom s ťažkosťami v učení a správaní, zdravotne znevýhodneným žiakom a žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia.
        • Pracuje s jednotlivcami alebo skupinami a tiež s triedami.
        • Spolupracuje so školským špeciálnym pedagógom pri výchovno-vzdelávacom procese individuálne začlenených žiakov a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
        • Spolupracuje s výchovným poradcom a koordinátorom prevencie na škole.
        • Vykonáva odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho, skupinového alebo hromadného psychologického poradenstva, psychoterapie, prevencie a intervencie k deťom a žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach.
        • Vykonáva aj odborné činnosti psychologického poradenstva v oblasti rodinných, partnerských a ďalších sociálnych vzťahov. Poskytuje psychologické poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom škôl a školských zariadení.
        • Pripravuje podklady pre odborných zamestnancov poradenských zariadení.

Linky pomoci: