• Privítanie prvákov

• Začiatok školského roka je každý rok sviatkom, ktorý dlho očakávajú prváčikovia, ich rodičia a často i súrodenci. Staršie deti z nášho ŠKD si pre nich pripravili krátky program, kostýmy a výzdobu doladila teta Janka Kováčiková. Deti peknými slovami privítali pán riaditeľ, pani zástupkyňa a poslanci za mestskú časť Sihoť.

• Letný pobytový tábor ŠKD

• Tento rok sa naši Sedmičkári chceli stať vesmírnymi cestovateľmi. To si však vyžadovalo tvrdú prípravu, súťaživosť, hravosť, šikovnosť, odolnosť, znalosť, tvorivosť a samozrejme aj poriadnu dávku odvahy. Svoje sily si otestovali v tréningovom vesmírnom centre na Kaštieli Patrovec. V rámci misií sa cestovatelia rozdelili do tímov, ktoré nazvali – Polárna žiara, Ohnivá kométa a Caftts (Blázniví a rýchly cestovatelia vesmírom). Tímy samozrejme potrebovali vesmírnych maskotov, vesmírne obleky, rakety, vlajky, ktoré si vlastnoručne vyrobili. Počas svojej misie preskúmali v okolí rôzne druhy kameňov, v miestnom potoku ryžovali zlato, vyhýbali sa kométam a plnili mnoho ďalších výziev. Svojou návštevou ich prekvapili aj štvornohý prieskumníci s ktorými zažili príjemné výcvikové popoludnie. Takže tréning a prípravu na vesmírnych cestovateľov všetci úspešne splnili a už teraz sa tešíme na nové zážitky. Dúfame, že sa opäť o rok stretneme na letnom Sedmičkárskom tábore 2024.

Už teraz sa na Vás tešíme.

• Leto v ŠKD

• Krátka rekapitulácia letných mesiacov v ŠKD: Pri behu na počesť svojich oteckov si chalani vyskúšali otcovské povinnosti a otcovské "rovnošaty" pri čom sa všetci dobre zabavili. Pri kolektívnom behu sme zostali aj pri ročníkových štafetách, i pri behu jedného koliečka (okruhu) pre dievčatá. Jarmok na Deň detí opäť nesklamal svojimi atrakciami a obchodom a záhradná slávnosť sa síce kvôli dažďu presťahovala do telocvične, ale svoj účel splnila rovnako dobre Počas prázdnin nás opäť navštívili hasiči s programom, farmár so zvieratkami a ukážkami a okrem návštevy knižnice a iných veselých aktivít sme nevynechali ani náš tradičný letný tábor, tentokrát na Patrovci.