• Deň matiek

• Toho roku bola besiedka ku Dňu matiek opäť prehliadkou starších či novších hitov s choreografickým prevedením v podaní našich detí. Deti sa s veľkou radosťou pripravovali a nacvičovali. Tety vychovávateľky v spolupráci mamičiek pripravovali kostýmy a kulisy. Po náročných chystačkách sa zaplo osvetlenie v Posádkovom dome a takisto zažalo svetielko v očiach mnohých rodičov. Fotografie sú i zo zákulisia javiska, kde vznikli mnohé krásne momentky.

• Školský koncert

• Máš chuť zažiť niečo zo sveta hudobného umenia?
            Potom si nenechaj ujsť školský koncert, na ktorom svoje talenty predvedú naši „sedmičkári“.

Na koncerte odznejú melódie slávnych skladateľov klavírnej klasickej hudby z obdobia klasicizmu, romantizmu i 21. storočia, spev známych i neznámych melódií súčasnej populárnej hudby, spev ľudovej piesne so sprievodom heligónky.

Tešiť sa môžete aj na inštrumentálne skladby v podaní violončela, trúbky, huslí či gitary. Súčasťou koncertu je interaktívna výstava „maľovaná hudba“, kde si môžete vyskúšať hru na xylofóne, zvončekoch, boomwhackers podľa farebnej partitúry.

Tešíme sa na Vás!

• Slávik Slovenska (okresné kolo)

• 12.5.2023 sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska.

Našu školu reprezentovali žiačky: Nina Kluchová (3. B), Laura Hodáková (5. C), Nela Čurková (8. B). Dievčatá predniesli dve ľudové piesne - jednu a cappella a druhú so sprievodom heligónky, avšak ich výkon popri veľkej konkurencii nestačil na umiestnenie.

My im ďakujeme za reprezentáciu, pekné výkony a želáme veľa úspechov v ďalších speváckych súťažiach.

Žiačky na súťaž pripravovali p. učiteľky: Mgr. Urbániková, Mgr. Slaninová.