• Darujme chobotničky

• Projekt háčkovanej chobotnice pochádza z Dánska, kde lekári zistili, že majú veľmi priaznivý vplyv na zdravotný stav predčasne narodených detí. Chápadlá chobotnice pripomínajú predčasne narodeným deťom pupočnú šnúru ich maminky.

Projekt sa rozšíril do celého sveta. Dobrovoľníci uháčkujú chobotnice a venujú ich nemocniciam.

Aj na našej škole sme sa rozhodli urobiť dobrý skutok a vyrobiť chobotnice pre predčasniatka z Trenčianskej nemocnice. Pozývame všetkých, ktorí radi háčkujú, aby sa pridali k nám. Návod na výrobu chobotničky prikladáme v súbore pdf, ale nájdete ho aj v QR kóde na plagáte. V prípade záujmu Vám dáme aj potrebný materiál. Môžete háčkovať v pohodlí domova a potom hotové chobotnice priniesť na sekretariát našej školy.

Termín ukončenia projektu je 13. 2. 2024.

Ak by ste sa chceli niečo spýtať alebo „rozháčkovať“ v spoločnosti ďalších dobrovoľníkov, príďte v piatok 19. 1. 2024 medzi 14:30 – 17:00 na našu školu (druhý stupeň). Stačí si priniesť háčik číslo 2,5 alebo 3. Materiál a návod pre Vás máme.

Ďakujeme za darovanie Vášho času a lásky pri háčkovaní chobotničiek.

Koordinátorka projektu Mgr. Zuzana Urbániková.