• Prvácka pasovačka

• Opäť k nám po roku zavítal Kráľ Sedmička so svojou ženou Osmičkou a kráľovskou družinou. Zvítal sa s našimi prvákmi. Keď mu ukázali, čo sa za prvý mesiac v školskom klube naučili, tak ich slávnostne pasoval za Klubákov. Veď bolo už aj načase.
            Tak teda vitajte medzi nami, Klubáci!

• Cesta jablka

• Aj tento školský rok sme sa navrátili do E.K.O. centra Žito v sýpke v Moravskom Lieskovom. Žiaci 6. A a 6. D absolvovali workshop s názvom „Cesta jablka“. Pod vedením dvoch lektoriek prechádzali rôznymi úlohami, ktoré boli plné zaujímavých informácii, ochutnávok, tímovej práce, súťaživého ducha a kreatívnych riešení problémových situácii. Žiaci si vyskúšali aké úsilie musia vynaložiť na výrobu muštu, vypili plody svojej práce a s dobrým pocitom i plnými bruškami jabĺk odchádzali domov.

Ďakujeme za ochotu pomôcť pani Horňákovej. Mgr. Silvia Hill a Mgr. Tatiana Ferancová

• Medzinárodný deň hudby

• 1. októbra 2024 sme na našej škole oslávili Medzinárodný deň hudby.

Medzinárodný deň hudby je celosvetovo uznávané podujatie. Cieľom tohto dňa je spojiť ľudí prostredníctvom hudby a povzbudiť amatérskych a profesionálnych hudobníkov, aby vystupovali pre verejnosť. Je oslavou hudby ako univerzálneho jazyka, ktorý dokáže prekonávať kultúrne a jazykové bariéry. Hudobníci v tento deň prezentujú svoje hudobné zručnosti v rôznych formách a na rôznych miestach.

Žiaci našej školy prezentovali svoje hudobné zručnosti počas prestávok na chodbách školy. Vďaka tomu si mohli ich spolužiaci pozrieť  a vypočuť zblízka trúbku, husle, gitaru, klavír. Rozprúdili sa rozhovory o nástrojoch a hudobných skladbách. Spoločne sme si zaspievali. Veľmi pekne ďakujeme našim hudobníkom za ich pekné vystúpenia: Timea Sijková a Timotej Sijka zo 6. A; Roman Martiniuc zo 7. A; Tatiana Botková, Paulína Faltýnková a Šimon Kvasnica zo 7. B; Ela Kľocová z 8. B; Daniel Krajčík z 8. C.

video:

• Ahoj!-Hallo!-Hello!-Привет!-Hola!...
            V rámci výučby cudzích jazykov sme si v septembri pripomenuli Európsky deň jazykov.
            Deti pracovali na rôznych témach: vyhľadávali informácie o slovanských jazykoch alebo hľadali rôzne výrazy vo viacerých európskych jazykoch.
            Niektoré výrazy im určite utkveli v pamäti vďaka ich smiešnemu zneniu.