• Exkurzia Rím

• Tak dlho sme na to čakali, až sa to konečne podarilo. V dňoch od 17. 4. – 21. 4. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie po starovekom, ale aj modernom Ríme.

Vyrazili sme napoludnie a po dlhej ceste sme v utorok ráno dorazili do slnkom zaliateho večného mesta Rím. Počas 3 dní sme mali možnosť spoznať známe pamiatky aj menej navštevované zákutia nádherného mesta. Zážitkom pre žiakov bola aj možnosť uvidieť na vlastné oči hlavu katolíckej Cirkvi, pápeža Františka.

Zdolali sme 1102 schodov pri výstupe a zostupe z kupoly v Chráme sv. Petra, navštívili sme Apple Store ROMA EST., kde sme si mohli vyskúšať prácu s najnovšími IPod.

Bolo toho oveľa viac, veď nakoniec si to môžete pozrieť v krátkom videu a priložených fotografiách.

Exkurzia splnila očakávania všetkých zúčastnených a plní zážitkov sme sa šťastne vrátili domov. Veľké poďakovanie patrí p. Tunegovej Monike za pomoc pri realizácii, p. Jarmile Molnárovej, našej skvelej delegátke, ktorá nás „nešetrila“ a povodila nás krížom–krážom po meste, šoférom „ujovi Šaňovi a jeho kolegovi„ no a tiež všetkým zúčastneným za vzájomnú spoluprácu, rešpektovanie a disciplínu. Tešíme sa už teraz na ďalšiu exkurziu.

• Deň Zeme

• Svetový Deň Zeme nezostal bez povšimnutia na našej základnej škole. Žiaci 1.C a 1.D triedy realizovali rôzne aktivity, aby sme si uvedomili vzácnosť našej planéty. Vytvorili projekty, porozprávali sa s pedagógmi o dôležitosti separovaní odpadu a nezabudli sme vyzbierať odpadky v okolí školy.

• Počúvaj ma!

• Dňa 13.4. sa žiaci 5. – 8. ročníka našej školy zúčastnili preventívneho predstavenia „Počúvaj ma! Alebo ako nestratiť hlavu v mobile.“ Veľmi aktuálna téma šikany a kyberšikany oslovila žiakov, ale aj vyučujúcich. Aj touto cestou organizátorom (www.babadlo.sk) ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Hviezdoslavov Kubín (okresné kolo)

• Dňa 30. marca 2023 sa v priestorom ZŠ s MŠ Jána Smreka Melčice-Lieskové konala okresná súťažná prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy detí Hviezdoslavov Kubín.

V III. kategórii poézie reprezentovala našu školu Olívia Hlucháňová 9. C – získala diplom za účasť.

V I. kategórii prózy reprezentovala našu školu žiačka 4. B triedy Stela Bystrická, ktorá sa umiestnila na 3. mieste.

Obom žiačkam srdečne blahoželáme!

• ŠKD: Playback (finále)

• Finálové kolo Playbacku sa konalo v našej školskej jedálni a táto sláva bola dostupná aj rodičom finalistov. Vyobliekané deti dali do vystúpení všetko. Porotu a divákov rozosmiali ba dokonca mnohých i dojali. Porota na záver ocenila súťažiacich v troch pásmach a deti si odniesli zaujímavé pozornosti podľa vlastného výberu a samozrejme diplom :-)

• Pytagoriáda (okresné kolo)

• úspešní riešitelia:

Michal Major  5. D, 5. – 8. miesto

Illia Voronin  6. E, 5. – 6. miesto

Matúš Janči 6. D, 7. – 9. miesto

Dominika Struhačková 8.B,  7. – 9. miesto

• Slávik Slovenska (školské kolo)

• Súťaže sa zúčastnilo 26 spevákov. Všetkým súťažiacim ďakujeme za pekné spevácke výkony. Ocenenie si odniesli:

1. kategória (1. – 3. ročník)
            1. miesto: Nina Kluchová, 3. B