• Spisovateľ na hodine SJL

• DDňa 24.11.2023 žiaci V.C, VI.B, VI.D, VII.A, VII.C na hodine SJL privítali spisovateľa Dávida Králika, ktorý ich previedol knihami veľmi zážitkovo a netradične.

Knihu Jablko mali žiaci možnosť spoznať cez prácu s komiksom, pracovali v tíme - rozhodovali sa v skupine i sami za seba. Spisovateľ ich rozhýbal pri piesni a hre na gitaru. Kniha bola čarovná práve v úlohe rozhodovania sa, akým smerom sa v čítaní uberú. Rozhýbal aj logické myslenie v lúštení hlavolamu.

Knihu Tukan žiaci spoznali cez čítanie úryvku v sprievode príjemnej hudby, spisovateľ ich rozpohyboval a rozobrali si "celoživotné menu" z knihy, precvičili si i zručnosti v skladaní origami tukana a skúsili si, aké by to bolo vedieť lietať.

Všetky aktivity si spoločne s autorom zhodnotili a boli k sebe po celý čas veľmi úctiví. Každá hodina končila autogramiádou a možnosťou zakúpiť si knihu s venovaním na mieru každého žiaka.

Záujem detí bol veľký! Dúfame, že im knižky prinesú ďalšie čitateľské zážitky. Nie nadarmo sa vraví: radšej raz zažiť, ako stokrát počuť.

• Vesmír očami detí na Sedmičke

• Žiaci 4. ročníka v rámci učiva prírodovedy vytvorili nádherné projekty na tému Vesmír.
            Potešte sa ich výtvormi!
            Ďakujeme za nápadité a nádherne spracované projekty, ktoré si môžete pozrieť na prízemí 1. stupňa pri vstupe do budovy školy.

• Trenčianske hodiny (okresné kolo)

• Dňa 15. 11. 2023 sme sa zúčastnili na okresnom kole speváckej súťaže Trenčianske hodiny.
            Ďakujeme našim speváčkam a spevákovi za reprezentáciu školy.
            Gratulujeme víťazom: Eliške Kristínovej z 3. C, ktorá získala 2. miesto v I. kategórii a Nele Čurkovej z 9. B za 2. miesto v III. kategórii.

• Zážitková exkurzia

• Dňa 7.11. sa trieda VII. D zúčastnila zážitkovej exkurzie v rámci dňa otvorených dverí Fakulty priemyselných technológií v Púchove.

Žiaci si vypočuli zaujímavú prednášku o reštaurovaní a konzervovaní umeleckých diel, vyskúšali si efektné chemické pokusy či figurálnu kresbu a dokonca nahliadli aj do mikrosveta hmyzu pomocou snímok vytvorených elektrónovým mikroskopom.

Siedmaci sa do všetkých činností aktívne zapájali a prežili tak zaujímavý deň.

• Vianočné pohľadnice

• Dňa 10. 11. 2023 od 13.00 do 16.00 hod. sme v učebni výtvarnej výchovy s nádychom vianočnej atmosféry tvorili vianočné pohľadnice pre projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.
            Zúčastnili sa 30 žiaci pod vedením pani učiteliek van Houten, Žákovej a Helíkovej. Vo svojom voľnom čase vytvárali pohľadnice pre seniorov s nadšením a vložili do nich množstvo lásky a fantázie.
            Za pomoc a účasť deťom ďakujeme.
            Mgr. Jana Helíková

• Olympiáda v ANJ

• Dňa 8. novembra sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zapojilo sa 27 súťažiacich.
            Ocenenie si odniesli:
            Kategória 1A