• Olympiáda zo SJL (krajské kolo)

• Veľká gratulácia a poďakovanie našej žiačke Natálii Vangelovej z 9.C triedy. Natália nás veľmi úspešne reprezentovala v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V silnej konkurencii obstála výborne a skončila na 1. mieste. Zároveň postúpila do celoslovenského finále. Natália, ešte raz gratulujeme, v celoslovenskom finále Ti budeme silno držať palce. Na tomto úspechu má nemalú zásluhu aj pani učiteľka slovenského jazyka a literatúry - pani Mgr. Silvia Macharová, ktorá Natáliu na súťaž pripravovala. ĎAKUJEME👍

• ŠKD: Moja bábika

• Dňa 25.3.2022 sa žiaci 1. ročníka zúčastnili súťaže Moja bábika, kde si vyskúšali, ako sa starať o malé dieťatko.

• Deň vody

• Voda človeka sprevádza počas celého života. Často jej nevenujeme takú pozornosť, akú by si zaslúžila. Preto sme si nielen počas Dňa vody - 22. marca, ale v priebehu celého týždňa so žiakmi 2. C rôznymi aktivitami na hodinách pripomínali, aká je voda pre nás dôležitá. Pesnička Kvapi kvap nás rozospievala i roztancovala. Príbehom o kvapke sme zistili, ako sa k nám dostane i čo spôsobuje jej znečistenie. Deti už vedia, že voda má nenahraditeľné miesto v živote každého človeka, živočícha a rastlín. V knihách na výstavke v rámci aktivity “Marec-mesiac knihy“ máme rôzne encyklopédie. Aj v nich sme našli množstvo zaujímavých informácií o vode, ktoré deti vyhľadali a prečítali spolužiakom napr.: o dúhe, o modrej planeté Zem, o tom, že človek bez vody vydrží iba 2-3 dni. Výsledkom aktivít šikovných žiakov 2. C sú nielen vedomosti, ale i krásne skupinové projekty, či náramky z kvapiek. Veď posúďte sami nazretím do galérie. Ďakujem a chválim všetky deti za aktívnu prácu na všetkých hodinách :o) Verím, že si s každým dúškom čistej vody všetci uvedomíme jej životodarnú silu.

tr. uč. Mgr. A. Černická, žiaci 2. C

• Zbierka na pomoc Ukrajine

• V dňoch 28. 2. 2022 – 4. 3. 2022 sa na našej škole uskutočnila humanitárna zbierka pre obete vojenského konfliktu na Ukrajine. Do zbierky sa zapojili žiaci, rodičia aj zamestnanci školy. Vyzbieralo sa veľké množstvo trvanlivých potravín, drogérie, detských potrieb, hračiek, prikrývok a šatstva. 8 plne naložených osobných áut a jedna dodávka odviezla vyzbieranú pomoc do zberného miesta v KC Aktivity Juh Trenčín, kde sa časť zbierky rozdelila do štartovacích balíčkov pre ľudí z Ukrajiny, ktorí prišli do Trenčína a zvyšok bol kamiónom Červeného kríža odvezený na Ukrajinu. Ďakujeme všetkým dobrodincom, ktorí boli ochotní prispieť do zbierky. Taktiež naše poďakovanie patrí žiakom 7. A triedy, ktorí boli ochotní obetovať svoj voľný čas pred vyučovaním aj po ňom a aktívne pomáhali pri triedení prinesených vecí.