• Finančná gramotnosť

• V  dňoch 20. a 21. mája 2019 sa na našej základnej škole  po prvýkrát uskutočnil  pre žiakov 9. ročníka  dvojdňový seminár s názvom "Krok za krokom vo finančnom vzdelávaní". Seminár realizovalo občianske združenie Zlatá tehlička, o.z.  pod vedením skúsenej lektorky - Ing. Kataríny Vavríkovej. Žiaci  získali teoretické, ale i praktické vedomosti z oblasti rodinných financií a mali možnosť vyskúšať si  reálny svet "dospelákov" formou hier, súťaží a praktických cvičení.  Zážitkovým spôsobom si  osvojili základné finančné pojmy, ako aj riešenia úloh, ktoré ich čakajú v reálnom živote.
            Seminár  bol ukončený výstupným testom. Najlepší boli odmenení vecnými cenami i diplomom. Spätná väzba žiakov  bola výborná a dúfame, že to bude jeden z momentov, na základe ktorých táto úspešná spolupráca občianskeho združenia a našej školy bude naďalej pokračovať :)))

• Jarmok ŠKD

• Tradične pekný darček dostali všetci klubáci k svojmu sviatku – MDD.

Pripravili a darovali ho všetky pani vychovávateľky, pretože pripravili zábavný JARMOK ŠKD s množstvom atrakcií a hier.

Ďakujeme tiež všetkým rodičom, ktorí prispeli cenou do jarmočného obchodu, z ktorého si každé dieťa odnieslo zaslúžený darček.