• NEBOJSA na Sihoti

• Už cez tridsať rokov sa v Školskom klube Sedmička stretávajú deti na TEKVICOVEJ SLÁVNOSTI. Tentoraz do ich hradu zavítal mládenec NEBOJSA. Čo sa s ním dialo, keď tam stretol princeznú, ale aj hradné strašidlá – vedia len návštevníci slávnosti. A tých bolo veru neúrekom, o čom sa mohli presvedčiť aj sihotiari okolo Rozkvetu, ktorých vystrašil obrovský dav výskajúcich ježibáb, rytierov, čertov, lesných škriatkov, bludičiek a iných mátoh. Tie počas večera plnili veľa zaujímavých úloh, ktoré im pripravili SEDMIČKÁRSKE pani vychovávateľky spolu s krátkym divadielkom a vylúštením záhady. A teraz rýchlo šup na jesenné prázdniny!

• Prvácka pasovačka ŠKD

• Prvácka pasovačka - udalosť, pri ktorej kráľ Sedmička so svojou kráľovskou družinou pasoval našich nových prváčikov za právoplatných klubákov nášho ŠKD, priniesla na námestie pri Rozkvete slniečko a radosť. Usmievali sa deti, rodičia, družina a dokonca i sám kráľ Sedmička. Potom, ako mu prváčikovia ukázali, čo si pre neho nacvičili a predstavili sa, všetky do jedného pasoval za klubákov. Deti sľúbili dobrotu, zaspievali hymnu a veselo sa oddali tancu...

• Exkurzia: Rím 2023

• Základné informácie: Rim_2023.pdf

Prihlasovanie na exkurziu Rím s audienciou u Svätého otca (17. 4. -  21. 4. 2023) bude čoskoro spustené prostredníctvom EduPage.

Exkurzia je určená pre žiakov 2. stupňa.

• ŠKD

• Hneď na začiatku školského roka náš školský klub postretla celkom zaujímavá udalosť: preniesli sme sa do doby dávno minulej a prekvapili nás marionety v dobovej maringotke, divadlo celkom netypické na dnešnú dobu. Potešilo, rozšírilo obzory, dokonca vlka i hada priviezlo.

• Trenčianske hodiny (školské kolo)

• Na školskom kole speváckej súťaže Trenčianske hodiny (6. 10. 2022) zaznelo 21 ľudových piesní.

Ďakujeme všetkým súťažiacim za pekné spevácke výkony.

Víťazom gratulujeme:

1. kategória: