• ŠKD: Deň otcov

• Pri príležitosti Dňa otcov sa naše deti rozhodli verne zobraziť svojich oteckov a zachytiť ich tváre na portrétoch, ktoré budú zdobiť plot nášho klubu až do pondelka. Príďte sa pozrieť.
            Druhá akcia venovaná našim oteckom k tomuto dňu má názov Beh budúcich otcov. Beží sa v zástere, s bábätkom pod pazuchou, s taškami, pri hrncoch a nočníkoch, skrátka aby sme si vedeli dobre predstaviť, o čom otcovstvo vlastne je a aby sme vzdali hold všetkým šikovným oteckom, ktorí popri tom zarobia ešte aj peniaze na chod domácnosti.

• Výroba hudobných nástrojov

• Tri mesiace pracovali žiaci na hodinách výtvarnej, technickej a hudobnej výchovy na projekte: VÝROBA HUDOBNÝCH NÁSTROJOV.

Hlavnými myšlienkami bolo:
            • spoznanie hudobného nástroja
            • recyklácia
            • tvorivosť
            • originalita
            Od 13. 6. 2022 – 22. 6. 2022 žiaci navštevujú výstavu týchto hudobných nástrojov a dávajú hlasy nástrojom, ktoré sa im najviac páčia. Hudobné nástroje sme rozdelili do troch kategórií:
            • Malé strunové nástroje – ukulele, bendžo, balalajka
            • Veľké strunové nástroje – gitara, harfa, citara
            • Bicie nástroje – bubny, bicie súpravy, bongá, dažďové palice, maracas (rumba gule), ozembuch.

Výrobky žiakov si môžete prísť pozrieť 23. 6. 2022 (vo štvrtok) o 15:00 do školskej jedálne, kde bude vyhodnotenie súťaže s malým koncertom. Srdečne Vás naň pozývame.

• Deň detí v ŠKD

• 1. jún je pre všetky deti špeciálny deň. O jeho výnimočné prežitie sa tento rok opäť zaslúžili pani vychovávateľky zo ŠKD, ktoré pre všetkých sedmičkárov pripravili tradičný JARMOK - popoludnie s pestrými športovo-zábavnými disciplínami. Po splnení všetkých úloh si deti mohli vybrať z množstva krásnych cien v „Obchode“ . Pestrosť výberu pomohli zabezpečiť svojou výdatnou pomocou aj rodičia, ktorým touto cestou aj za deti ešte raz srdečne ďakujeme.

• SUPERfinále Školský šport 2022

• V dňoch 6 a 7. 6. 2022 sa v Trenčíne uskutočnili majstrovstvá Slovenska vo florbale žiakov základných škôl, pod názvom SUPERfinále Školský šport 2022.

Na podujatí sa zúčastnili víťazi krajských kôl v kategóriách žiačky a žiaci. Trenčiansky kraj reprezentovalo v kategórii žiaci družstvo žiakov ZŠ HODŽOVA TRENČÍN. Počas oboch dní chlapci nenašli premožiteľa a zaslúžene sa tešili z víťazstva v celoslovenskom finále. Postupne si poradili v základnej skupine s chlapcami z Hlohovca, Banskej Bystrice a Michaloviec. Vo štvrťfinále zdolali rovesníkov z Bratislavy, semifinále opäť žiakov z Banskej Bystrice, no a vo finále im podľahli aj konkurenti z Dolného Kubína.

Chlapcom posielame veľkú gratuláciu a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej školy. Našu školu reprezentovali:
            Bariak Matej 9. C, Bórik David 9. D, Ďurčo Juraj Jonas 8. E, Goljer Adam 8. E, Jakubec Michal 8. E, Kollár Timotej 9. C, Kútik Dominik 8. D, Mikolka Andrej 9. A, Pisarčík Samuel 7. D, Ra Geonhu – Kay 7. D, Rázga Roman 9. D, Robota Maroš 8. C, Šlosár Denis 9. C, Tomík Tobias 8. E.
            Tréneri: M. Sojka a P. Zelenka.

• Enjoy Hearts

• 1. júna sme sa zapojili do projektu Enjoy Hearts - pokus o rekord v počte nakreslených srdiečok pre žiakov, študentov a pedagógov v celej Českej republike. Za 45 minút sa na našej škole nakreslilo 473 116 srdiečok.

• Majstrovstvá sveta v detskom fitness

• Na Majstrovstvách sveta v detskom fitness 2022 v Srbsku dosiahli naše žiačky obrovský úspech. Majsterka sveta Alexandra Kaňová (V. C) a Elisa Forróová (VI. B) zo športového klubu REHAFIT, o. z., sme na vás hrdí a srdečne gratulujeme!