• Výtvarná tvorba počas lockdownu

• Ľudskému telu a jeho podobám vo výtvarnom umení sa venovali naši starší žiaci. Zamerali sa na to, ako umenie zobrazuje človeka, čo ovplyvňuje náš pohľad na ideál krásy a aký v súčasnosti ideál je. Výtvarne stvárnili svoje vízie v podobe fotografií, rôznych otlačkov a lineárnych kresieb.

Jednou z tém, ktorej sa žiaci venovali, boli aj mosty - symbol spájania dvoch svetov, brehov a dimenzií. Ponúkame k nahliadnutiu ich tvorbu v období lockdownu, kedy je  nesmierne ťažké a zároveň dôležité nájsť priestor na vyjadrenie myšlienok, pocitov a túžob.

• Akým lesným zvieratkom by som chcel byť?

• Pred pár týždňami žiaci piateho ročníka usilovne pracovali na projekte s názvom „Akým lesným zvieratkom by som chcel byť?“ Na prvý pohľad jednoduchá otázka, no keď sa hlbšie zamyslíme a zvážime všetky ponúkané možnosti, stáva sa zo zadania neľahká úloha. Ako sa s ňou naši piataci popasovali? Bravúrne! Prvenstvo získali vlci, hneď za nimi medvede a líšky, našlo sa i zopár veveričiek, orlov či srncov, rysov, ježkov, ale aj netopierov, sov, diviakov i salamandier. Rôzne boli nielen zvieratká, ale aj spôsob a úroveň spracovania. Všetkým deťom ďakujem za ich snahu a kreativitu.