• Pytagoriáda (školské kolo)

•     5. ročník

1. Timotej Kucharovic

2. Denis Šlosár

3. Natália Vangelová

4. Natália Valová

1. Matej Nunhardt

2. Tomáš Balaj, Mário Beznák, Samuel Kotásek, Janine Supeková

1. Lukáš Holba

2. Jakub Slivka

3. Matej Csaszar, Adam Kudláček

4. Natália Brezanová

5. Ema Pelechová

1. Zuzana Mináriková

2. Tadeáš Cimprich, Lukáš Dovina, Dávid Srnec, Jakub Štern

• Volejbalový turnaj učiteľov

• Vo štvrtok 7, decembra 2017 sa na našej škole uskutočnil Mikulášsky voljbalový turnaj učiteľov za účasti ZŠ Hodžova, ZŠ Dlhé Hony a ZŠ Veľkomoravská. Turnaj mal výbornú úroveň, mužstvá predviedli veľmi kvalitné výkony.

Víťazom sa stala domáca ZŠ Hodžova.

Výsledky zápasov:
            ZŠ Hodžova : ZŠ Dlhé Hony 2:0
            ZŠ Hodžova : ZŠ Veľkomoravská 2:0
            ZŠ Dlhé Hony : ZŠ Veľkomoravská 2:0

Tabuľka:
            1. ZŠ Hodžova 2 2 0    4 body
            2. ZŠ Dlhé Hony 2 1 1    2 body
            3. ZŠ Veľkomoravská 2 0 2    0 bodov

Najlepší smečiar: Peter Bolaček (ZŠ Hodžova)
            Najlepšia nahrávačka: Renáta Krivošová (ZŠ Dlhé Hony)
            Najlepší univerzál: Tomáš Nebus (ZŠ Veľkomoravská)

• Mikuláš cup 2017

• Dňa 6. decembra 2017 sa zúčastnil výber žiakov 2. a 3. ročníka tradičného minifutbalového turnaja Mikuláš cup 2017 pod záštitou AS Trenčín. Chlapci pod vedením Mgr. M. Lopatku a Mgr. Ľ. Goliana vybojovali už 6. triumf na tomto turnaji a bez jedinej prehry získali zaslúžene pohár za 1. miesto.

Najlepším strelcom družstva sa stal Aleš Repka (III. A), najlepším hráčom Ivan Šarina (III. C).

Turnaja sa zúčastnili: Filip Kovalčík (III. E), Aleš Repka (III. A), Michal Prikryl (III. A), Lukáš Koprivňanský (III. A), Michal Jarábek (III. C), Filip Janega (III. C), Ivan Šarina (III. C), Dominik Ivanka (III. C), Samuel Ďurža (III. C), Michal Pelech (II. B).

fotogaléria

• Kúzelná fyzika v ŠKD

• „Viem, že pre fyziku nenadchnem všetky deti, ale ak sa mi podarí aspoň u niekoľkých, budem vedieť, že táto misia má úspech“ povedal pán Figura, ktorý zavítal do nášho ŠKD až z Prešova.

Bolo to úžasné zábavno-vzdelávacie predstavenie plné experimentov s fyzikálnou podstatou a často s neočakávaným dejom pri fyzikálnych „kúzlach“.

Dozvedeli sa zábavnou formou o magnetickom a elektrickom poli, veľa vecí z optiky (ozaj, viete o tom, že vidíme len 3 farby, ostatné je o mozgu?), tiež o farbách v dúhe a o ďalších fyzikálnych dejoch, s ktorými sa stretávame v bežnom živote a pritom si to ani neuvedomujeme.

Kúzelná fyzika každého očarila a okúzlila. A nielen deti, ale aj p. vychovávateľky.

fotogaléria

• Olympiáda zo SJL

• Dňa 29.11.2017 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.
            1. miesto získala
            Hanka Lišková z IX. C.